Baner

Turniej finałowy o awans do I ligi tenisa stołowego

poniedziałek, 15 maja 2017, godz. 14:00

13 maja 2017 roku w hali widowiskowo-sportowej odbył się turniej finałowy o awans do I ligi tenisa stołowego. W turnieju uczestniczyły następujące drużyny: LKS "TAJFUN" Ostrów Wielkopolski - wielkopolska, RLKTS Ochman Raszków - wielkopolska, DARZ BÓR Karnieszewice - zachodniopomorskie, VISONEX LUKS TOP Wierzbięcin - zachodniopomorskie. Awans do I ligi mógł uzyskać tylko zwycięzca tego turnieju. W pierwszym półfinale nasza drużyna uległa zespołowi z Karnieszewic 1:6, a w drugim półfinale Ochman Raszków wygrał z drużyną z Wierzbięcina 6:4. W meczu finałowym drużyna DARZ BÓR Karnieszewice pokonała drużynę RLKTS Ochman Raszków 6:1 i uzyskała awans do I ligi. Natomiast, w meczu o III miejsce nasi tenisiści pokonali drużynę z Wierzbięcina 6:3. W półfinale trafiliśmy na faworyzowaną drużynę z Karnieszewic i mimo zaciętych pojedynków ulegliśmy drużynie z pomorza 6:1. Wynik nie odzwierciedla tego meczu, ale zwycięzca może być tylko jeden. Natomiast, w meczu o III miejsce pewnie pokonaliśmy drużynę LUKS TOP Wierzbięcin 6:3. Rozgrywki II ligowe dobiegły końca i podsumowując sezon 2016/2017 był dla naszego zespołu bardzo udany. Postaramy się powalczyć o awans w przyszłym sezonie - powiedział prezes naszego klubu, Robert Strzelczak.

 

 

 Wyniki turnieju finałowego II ligi mężczyzn grupy I:

 

Pary Półfinałowe:

RLKTS Ochman Raszków - Visonex LUKS Top Wierzbięcin 6:4

Darz Bór Karnieszewice – LKS Tajfun Ostrów 6:1
O miejsce I:

Darz Bór Karnieszewice – RLKTS Ochman Raszków 6:1O miejsce III:

LKS Tajfun Ostrów - Visonex LUKS Top Wierzbięcin 6:3
Kolejność turnieju finałowego :


I miejsce - DARZ BÓR KARNIESZEWICE
II miejsce - RLKTS OCHMAN RASZKÓW
III miejsce - LKS TAJFUN OSTRÓW WLKP.
IV miejsce - VISONEX LUKS TOP WIERZBIĘCIN 

 

Opracował: Piotr Śmigaj