Baner

Tenisiści stołowi Tajfuna Ostrów Wielkopolski o krok od awansu do turnieju finałowego

poniedziałek, 9 kwietnia 2018, godz. 08:00

W pierwszym meczu Play Off nasi tenisiści stołowi odnieśli cenne zwycięstwo na wyjeździe, pokonując drużynę MLKS Sparty Złotów 6 : 4. Mecz rewanżowy rozegramy we własnej hali 21 kwietnia. To nasza drużyna jest faworytem tego meczu i zarazem wywalczenia sobie awansu do turnieju finałowego o awans do I ligi tenisa stołowego. "Do meczu z MKLS Sparta Złotów przystąpiliśmy dobrze przygotowani i skoncentrowani bo wiedzieliśmy, że drużyna ze Złotowa posiada w swoim składzie czterech wartościowych zawodników. Od początku mecz ułożył się po naszej myśli, bo w pierwszym pojedynku Krzysztof Katafiasz pokonał lidera drużyny ze Złotowa Michała Kowalskiego. W tym momencie wiedziałem, że to może być klucz do pokonania miejscowej drużyny. Kolejne dwa pojedynki wygrali nasi zawodnicy, tj. Mateusz Kowal i Mateusz Margraf. Tylko Bartosz Polus przegrał swój pojedynek z Michałem Rogalą. Przed grami deblowymi prowadziliśmy 3:1 i byliśmy w komfortowej sytuacji. Gry deblowe ułożyły się na remis. W całym pojedynku prowadziliśmy 4:2. Po kolejnych czterech pojedynkach indywidualnych, z których wygraliśmy dwa, mogliśmy świętować zwycięstwo nad drużyną MLKS Sparty Złotów. Na wyróżnienie w naszej drużynie zasługują Krzysztof Katafiasz i Mateusz Kowal, którzy zdobyli komplet punktów w tym meczu. Dzięki tym zawodnikom poczyniliśmy pierwszy krok do turnieju finałowego o awans do I ligi"- powiedział Robert Strzelczak trener naszej drużyny.

 

 

MLKS Sparta Złotów - LKS Tajfun Ostrów Wielkopolski
       4       :      6

 

 

Punkty:

Krzysztof Katafiasz - 2,5

Mateusz Kowal - 2,5

Mateusz Margraf - 1